Komunikat końcowy z Mistrzostw Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK Złocieniec 14.03.2015

Maj 14th, 2015  / Author: binar

Organizator: Klub Walki Washi Złocieniec prowadzony przez Daniela Sobeckiego 1dan.

Współorganizator: Polska Federacja Kyokushin Karate.

Zawody odbyły się w Hali Widowiskowo Sportowej ul. Okrzei 9 w Złocieńcu.

Mistrzostwa otworzył prezes PFKK Bogusław Jeremicz.

 

W zawodach wzięło udział  158 zawodników z 16 klubów z: Bydgoszczy, Chełmna, Chodzieży, Choszczna,  Gdańska,  Golubia-Dobrzynia, Kalisza Pomorskiego, Łobza, Międzyzdrojów, Solca Kujawskiego, Świnoujścia, Torunia, Wąbrzeźna, Wolina, Zduńskiej Woli, Złocieńca. Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach w kategoriach wiekowych kata 63 zawodników, kumite 138 zawodników.

 

Mistrzostwa sędziowali: Janusz Drywa, Dariusz Bielski, Roman Hadrian, Krzysztof Komorowski, Bogdan Rynkiewicz, Piotr Binkowski, Tomasz Woźniak, Dawid Jędryka, Marta Jędrowska, Przemysław Wolniak, Krzysztof Sosnówka, Maciej Siwicki, Michalina Pudło, Tomasz Lipiński, Andrzej Sawicki.

 

Sędzią głównym mistrzostw był shihan Bogusław Jeremicz 5dan.

 

Zawody prowadzili: Paweł Pęńsko i  Artur Wilento.

 

Wąbrzeźno reprezentowali:

 

Filip Chetwynd I miejsce w konkurencji kata do lat 10

Anita Chojnicka IV miejsce w konkurencji kata open

Nikodem Kempa IV miejsce w konkurencji kumite 9-10 lat – 33kg

Mikołaj Krasowiak III miejsce w konkurencji Kumite 9-10 lat +33kg

Jonasz Kiepe II miejsce w konkurencji i jumitw 11-12 lat -35kg

Zuzanna Socha I miejsce w konkurencji kumite dziewcząt 13-14 lat – 50kg

Michał Sobierajski IV miejsce w konkurencji kumite 13-14 lat  -55kg

Patryk Witkowski III miejsce w konkurencji kumite 15-16 lat +65kg

Krystian Basak, Szymon Zasada

 

Wszyscy zawodnicy pokazali prawdziwego ducha walki aż 8 zawodników dotarło do najlepszej czwórki turnieju w poszczególnych konkurencjach co świadczy o dobrym przygotowaniu do turnieju.

Wyjazd zawodników był możliwy dzięki wsparciu przez Gminę Miasto Wąbrzeźno

.

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE WĄBRZESKIEGO KLUBU SPORTÓW I SZTUK WALKI

Maj 14th, 2015  / Author: binar

16 STYCZNIA 2015r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze WKSISW, w którym  wzięło udział 18 z 20 członków Klubu. Zebranie otworzył Krzysztof Sosnówka, który w głosowaniu jawnym został wybrany na przewodniczącego, na protokólanta  został  wybrany Maciej Sankiewicz.

Po przedstawieniu przez zarząd i komisji rewizyjnej sprawozdania z działalności Klubu w okresie 2011-2014 zarządowi  jednogłośnie udzielono absolutorium.

Następnym krokiem było wybranie nowego zarządu i komisji rewizyjnej:

Zarząd:

Prezes – Maciej Sankiewicz

Wice prezes – Krzysztof Sosnówka

Sekretarz – Lucyna Sankiewicz

Piotr Rybszleger

Mariusz Leśniewicz

Komisja Rewizyjna:

Przewodnicząca – Marlena Bielińska

Rafał Kempa

Kamil Kwiatkowski

 

SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z DZIAIAŁALNOŚCI 2011-2014

Zajęcia w Wąbrzeskim Klubie Sportów i Sztuk Walki prowadziło pięciu instruktorów, dwóch zatrudnionych na umowę zlecenie (Janusz Drywa i Krzysztof Sosnówka) i trzech jako wolontariat (Sławomir Gąsior i Maciej Sankiewicz, Piotr Rybszleger). Przy klubie działają sekcje Karate Kyokushin i Kickboxing – Muay Thai, średnia liczba ćwiczących  ze wszystkich grup to 40 osób. Treningi są prowadzone w Szkole Podstawowej Nr.3 cztery razy w tygodniu i podzielone są na cztery grupy

- junior początkująca karate (dzieci)

- junior karate (dzieci)

- senior karate (młodzież i dorośli)

- senior kickboxing – Muay Thai (młodzież i dorośli)

Klub organizował w 2012r. Mistrzostwa Pomorza i Kujaw Kyokushin Karate i 2014 Mistrzostwa Polski Północnej.

Osiągnięcie wyższych wyników sportowych poprzez udział w zawodach przez zawodników Klubu:

Read the rest of this entry »

Mistrzostw Polski Północnej Kyokushin Karate PFKK

Maj 10th, 2014  / Author: binar

Organizator: Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki prowadzony przez

W zawodach wzięło udział 165 zawodników z 21 klubów z Bydgoszczy,

Bytowa, Chełmna, Gdańska, Gdańska Pałacu Młodzieży, Gdyni, Golubia-
Dobrzynia, Kalisza Pomorskiego, Kalisza, Kolbud, Lidzbarka Warmińskiego,

Łobza, Międzyzdrojów, Solca Kujawskiego, Świecia, Świnoujścia, Torunia,

Wąbrzeźna, Wolina, Zduńskiej Woli, Złocieńca. Mistrzostwa odbyły się w

dwóch konkurencjach w kategoriach wiekowych kata – 88 zawodników,

Mistrzostwa sędziowali: Andrzej Poczwardowski, Roman Hadrian, Sławomir

Gąsior, Grzegorz Skulimowski, Krzysztof Komorowski, Mariusz Rudziński,

Janusz Drywa, Jakub Kunkel, Bogdan Rynkiewicz, Marcin Czajkowski, Piotr

Binkowski, Sławomir Kłosiński, Marek Wilusz, Andrzej Grochowski, Daniel

Sędzią głównym mistrzostw był shihan Bogusław Jeremicz 5dan.

Zawody prowadzili: Artur Wilento, Dariusz Bielski, Edyta Wilento-Pióro

Wąbrzeźno reprezentowało 13 zawodników: Kacper Hapka zajął IV miejsce

w konkurencji kumite chłopców 15-16 lat, Nikodem Bieliński zajął IV miejsce

w konkurencji kumite chłopców 13-14 lat, Anita Chojnicka zajęła II miejsce

w konkurencji kata open, Patryk Witkowski zajął II miejsce w konkurencji

kumite chłopców 15-16 lat, Andrzej Moszkowicz zajął I miejsce w konkurencji

kumite chłopców 11-12 lat, Bartłomiej Zaleśkiewicz zajął I miejsce w

konkurencji kumite chłopców 17-18 lat, Agata Kozubowska zajęła III miejsce

w konkurencji Kumite dziewcząt 11-12 lat, Jakub StachulakFilip Chetwynd,

Sebastian Wiśniewski, Szymon ZasadaJakub ŚwiśMichał Sobierajski,

Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy, gdyż pomimo że nie każdemu

udało się zdobyć medal to na macie pokazali ogromnego ducha walki.

Klasyfikacja Drużynowa Mistrzostw Polski Północnej:

I – Toruński Klub Karate Kyokushin

II – Chełmiński Klub Kyokushin Karate

III – Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate-do

IV – Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate

I – Gdański Klub Kyokushin Karate

II – Toruński Klub Karate Kyokushin

III – Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin

IV – Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki

 

Współorganizator: Polska Federacja Kyokushin Karate

Patronat honorowy nad imprezą objął: Burmistrz Miasta Wąbrzeźna Leszek

Zawody odbyły się w hali sportowej ZSZ ul. Żeromskiego 6 w Wąbrzeźnie.

Mistrzostwa otworzyli Burmistrz Miasta Wąbrzeźna Leszek Kawski i wice

starosta powiatu wąbrzeskiego Bożena Szpryniecka.

• Firma hotelarsko-gastronomiczna OAZA Sebastian Biestek

• Warsztat mechaniki pojazdowej Jerzy Chojnicki

• Abażur sklep wielobranżowy Piotr Przybysz

• Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Bogusław Nowakowski

• sklep zoologiczny SARA

• Armot sklep motoryzacyjny

Patrona medialny objęła Gazata CWA. Miejska Telewizja Kablowa

Nagrody wręczali shihan Polskiej Federacji Kyokushin Karate Bogusław

Jeremicz, Burmistrz Miasta Wąbrzeźna Leszek Kawski i Dyrektor Zespołu

Szkół Zawodowych Stanisław Bytnar

Serdeczne podziękowania wszystkim osobom pomagającym w organizacji

Mistrzostw Polski Północnej!!!

Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów 17-18lat

Kwiecień 13th, 2014  / Author: binar

ZŁOTO I SREBRO

Gdańsk 12.04.2014

Organizatorem mistrzostw był Gdański Klub Kyokushin Karate kierowany przez

Bogusława Jeremicza 5dan i Pałac Młodzieży w Gdańsku, współorganizatorem

Polska Federacja Kyokushin Karate, MOSiR w Gdańsku. Zawody odbyły się w

Hali Sportowej MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej 61 w Gdańsku.

W turnieju wzięło udział 22 kluby – Bydgoszcz, Chełm, Chodzież, Gdańsk,

Gdańsk Pałac Młodzieży, Golub-Dobrzyń, Kalisz, Kalisz Pomorski, Legionowo,

Łobez, Mysłowice, Ostrołęka, Poznań, Radom, Świnoujście, Tarnowskie Góry,

Toruń, Turek, Warszawa Ippon, Warszawa Bielany, Wąbrzeźno, Złocieniec.

Sędzia główny głównym zawodów był Dariusz Jasiakiewicz 4danz Turku.

Wąbrzeźno reprezentowali: Anita Chojnicka, Bartłomiej Zaleśkiewicz i Krzysztof

Sosnówka. Bartek walkę o złoty medal przegrał po dogrywce z zawodnikiem

z Tarnowskich Gór i zdobył tytuł Wice Mistrza Polski w konkurencji kumite

juniorów 17-18lat – 65kg. Krzysztof Sosnówka startujący w konkurencji kumite

seniorów – 70kg nie miał sobie równych, wszystkie walki zdecydowanie wygrał,

a walki ćwierćfinałową i finałową zakończył przed czasem podkreślając swoją

przewagę zdobywając tytuł Mistrza Polski!!!

Wyjazd zawodników był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta.

 

.

MISTRZOSTWA JUNIORÓW KYOKUSHIN KARATE PFKK WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO – POMORSKIEGO Golub-Dobrzyń 15.03.2014

Marzec 15th, 2014  / Author: binar

Organizator: Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Janusza

Drywę 3dan

W zawodach wzięło udział 140 zawodników z 7 klubów województwa kujawsko-pomorskiego

zrzeszonych w Polskiej Federacji Kyokushin Karate i Union Kyokushin z Bydgoszczy, BKSW

Bydgoszcz, Chełmna, Golubia-Dobrzynia, Solca Kujawskiego, Torunia, Wąbrzeźna. Mistrzostwa

odbyły się w dwóch konkurencjach kata – 90 zawodników, kumite – 95 zawodników.

Mistrzostwa sędziowali: Andrzej Poczwardowski, Maciej Tomczak, Sławomir Gąsior, Dariusz

Żydziak, Jakub Kunkel,Tomasz Marcysiak, Piotr Binkowski, Krzysztof Komorowski, Krzysztof

Sosnówka, Sebastian Pypczyński, Adam Witkowski, Tomasz Lubieński, Marcin Stelmach,

Bogdan Rynkiewicz, Mikołaj Trojanek, Edyta Wilento-Pióro, Adrian Moczulak.

Zawody prowadzili: Artur Wilento który pełnił również funkcję sędziego głównego i Paweł

Pęńsko.

Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki reprezentowali:

Anita Chojnicka zajęła I miejsce w konkurencji kata do lat 18

Oliwi Ledwochowska zajęła I miejsce w konkurencji Kumite dziewcząt 9-10 lat +33kg

Karolina Partyka zajęła IV miejsce w konkurencji Kumite dziewcząt 9-10 lat +33kg

Andrzej Moszkowicz zajął III miejsce w konkurencji kumite chłopców 11-12 lat -45kg

Nikodem Bieliński zajął II miejsce w konkurencji kumie chłopców 13-14 lat -55kg

Kacper Hapka zajął IV miejsce w konkurencji kumie chłopców 15-16 lat -60kg

Patryk Witkowski II miejsce w konkurencji kumie chłopców 15-16 lat +60kg

Agata Kozubowska, Filip Chetwynd, Jakub Świś, Michał Sobierajski, Jakub Stachulak, Michał Szlak, Jonasz

Kiepe, Szymon Zasada,

Wszyscy zawodnicy pokazali charakter i serce do waliki i udowodnili, że w przyszłości można na nich

liczyć. Zawodnicy mogli wziąć udział w mistrzostwach dzięki wsparci Urzędu Miasta.

Współorganizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Golubiu-Dobrzyniu.

Patronat nad imprezą objął: Burmistrz Miasta Golubia-Dobrzynia reprezentowany na

zawodach przez panią vice burmistrz Izabelę Lewandowską.

Zawody odbyły się w sali OSiR w Golubiu-Dobrzyniu przy ul. Sportowej 8.

Mistrzostwa otworzył kierownik OSiR-u Jarosław Kaptajn i Janusz Drywa prezes i główny

instruktor Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin.

Sponsorami zawodów byli:

• Firma Agrolok z Golubia-Dobrzynia

• Firma Przyjazny Dietetyk

• Sklep z akcesoriami do sportów i sztuk walki KUMADE z Torunia